Hakkımda | Nur ÇELİK | nurberry

İsmim alan adından da anlaşılacağı gibi “Nur”(megalomanca bir site ismi olduğunun farkındayım lakin işin aslı hiçte öyle değil), bir arkadaşımla beraber yaklaşık 4 saat içerisinde 30’a yakın isim türettik ve bu isimleri eleyip en son 6’ya düşürdük, sonrasında da sevgili kedim “Yoshi” için tek tek kağıtlara yazdım, onun seçtiği bir ismi koymak istedim, her seferinde maalesef benim canım kediciğim en az 2 tanesini kokladı beni daha çok ikilemde bıraktı, evin büyüklerine de (ana kraliçem ve aslan kralım) aynı kağıtlardan seçtirme yapıp en son bu isimde karar kıldım.

Ege bölgesinin Aydın il sınırlarında dünyaya geldim. Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünden mezun oldum.

Bunca yaşanmışlığımın içerisine biriktirdiğim bir sürü mottom var; “İçimde bir çocuk, hiç büyümez o çocuk” , “Deli-dahi arasında, deli kalmayı seçmiş, geçerken uğramış, sade vatandaş.” , “Ay’dan yeni taşındım, Dünya’yı yeni deneyimliyorum”.

Gözümüzle gördüğümüz yada göremediğimiz her canlının benim dünyamda ayrı ayrı bir değeri var ve her birine ayrı hayranlık besliyorum. Son nefesime kadar öğrenmeye ve öğrendiklerimi aktarmaya çalışacağımdan emin adımlarla kendi ütopyamda bir oraya bir buraya nazlı nazlı salınıyorum.

İnsana, hayvana, doğaya dair ne varsa bilgi birikimi yapmak, çocukluğumdan beri kitap okumak, müzik dinlemek, çizgi film izlemek, oyun oynamak, kamp yapmak yeni yerler keşfetmek, bitki yetiştirmek, yemek – pasta- börek yapmak, boya yapmak, bulmaca çözmek (ana kraliçem ve aslan kralımla yarışmalı olunca apayrı bir tadı oluyor) yeni programlar öğrenmek, gökyüzünü izlemek, eğer acele bir işim yoksa bir yerlere yürüyerek gitmek ve etrafı gözlemlemek, uykum geldiğinde uyumak, her gün muhakkak en az bir bardak ballı süt içmek, her şeyde ve her şerde bir güzellik aramak ve bunun neticesinde her şeyden mutlu olmak, deney yapmak, hatalar yapmak ve yaptığım hatalardan ders çıkarmak, zaman zaman unutmak, bazı bazı hatırlamak, 24 saat içerisinde kendim – çevrem için bugün ne yaptım diye sorgulamak, 365 gün + 6 saat’ini bu şekilde geçiren birisiyim.

Sitenin kategoriler kısmında okuyacağın her yazı bireysel deneyimlerimden oluşmaktadır. Birebir deneyimlemediğim hiç bir konu hakkında yazı yazmayacağıma en samimi duygularımla söz veriyorum. Tabi ki bana iyi gelmiş olan bir şeyin bir başkası için iyi olmama ihtimali de var. Sitede bulunan uygulamalı videoların da tamamen deneyimleyicisi benim. Umarım sitemde kaldığın süre zarfında sana bir şeyler katabilirim, ve eminim benimde senden öğreneceğim bir sürü yeni şey var. Yazdığım her yazının altına olumlu olumsuz tüm eleştirilerini ekleyebilir, eksik yada yanlış bir bilgi eklemişsem beni uyarabilirsin.

Saygı – sevgi – hoşgörü çerçevesinde, insani vasıflarımızı, kusurlarımızı unutmadan ve adab-ı muaşeret kurallarına da riayet ederek geçireceğimiz nice günler olması adına.

Hoş, Dost ve Mutlu Kal!

Sevgilerimle,

Nur